E-Ticaret Nedir?

Firmaların Ürünlerini veya hizmetlerini satın almak isteyen müşteri kitlesi için özel olarak yapılmış olan uygulama üzerinden yapılan online satış sistemineE-Ticaret denir.

E-Ticaret SitesiNeden E-Ticaret?

İnsanlar vakitlerinin büyük bir kısmını internet kullanarak geçirmektedir. Bu sebepten dolayı alışveriş alışkanlıklarıda değişkenlik göstermektedir. Aradıkları ürünü saatlarce arayarak bulmaya çalışan insanlar daha kolay bir şekilde ulaşabilecekleri online alış veriş yani E-Ticaret sitelerine bakmaktadırlar.Bu durum mağaza sahiplerinin dikkatini çekmektedir. Birçok mağaza artık E-Ticaret web sitesini kullanmaktadır. Bu durum rekabet ortamını E-Ticaret sitelerine bırakacak ve rekabet artık internet üzerinden devam edecektir.

Bu durum kârlı alışverişlerin yerinin artık E-Ticaret web siteleri olacağını göstermektedir.

Özellikler;

  • Düşük fiyatlara kaliteli E-Ticaret web sitelerine sahip olun...
  • Talep ettiğiniz E-Ticaret sitesini söyleyin, kısa sürede yapalım...
  • Kolay bir yönetim paneli ile ürün ve hizmetlerinizi ekleyin...
  • İster kredi kartı, isterse havale ile ürün ve hizmetlerinizin satışını gerçekleştirin...
  • Güvenli bir alışveriş için SSL Güvenlik Sertifikası kullanın...

 

Sistem Nasıl Çalışır?Ssl Güvenlik Sistemi

Müşteriler aramış oldukları ve satın almayı düşündükleri ürünleri veya hizmeti bir arama motoru aracılığı ya da önceden girdikleri bir E-Ticaret sitesi aracılığı ile bulur. Müşteri ürünün fiyatını, özelliklerini, taksit ve kargo seçeneklerini inceledikten sonra arıza, iade, garanti prosedürlerini gözden geçirir. Müşteri incelemiş olduğu ürünü veya hizmeti almaya karar verdiği zaman E-Ticaret sitesi üzerinden gerekli adımları tamamlayarak alışverişine devam eder.

Kendisininden istenilen bilgileri eksiksiz olarak tamamlayan müşteri birkaç dakika içerisinde satın alır. Satın alınan ürün birkaç gün içerisinde kargo aracılığı ile kendisine teslim edilir.

SSL - Güvenlik

Güvenli bir E-Ticaret sitesi çeşitli SSL Güvenlik Sertifikaları kullanmaktadır ve kredi kartı ile yapılan alışverişlerde korumaktadır. Bu sistem 128 Bit şifreleme E-Ticaret sitelerinde kredi kart çalınma durumu neredeyse sıfırdır. 128 Bitlik bir şifreleme sisteminin kırılabilmesi için günümüz teknolojisi ile 40 bin dolarlık yatırım ve 80 bilgisayarın işlem yapması gereklidir.